گاو گوشتی شورت هورن

 

گاو نژاد گوشتی شورت هورن از حدود سال 1820 در انگلستان و استکاتلند توسعه و پرورش داده شد. شورت هورن در واقع به عنوانی نژادی دو منظوره پرورش داده می شد که مناسب برای هر دو کاربری شیری و گوشتی بود . اگرچه پرورش دهندگان مختلفی تصمیم بر تمرکز پرورشی خود بر روی یکی از این اهداف را به جای هدف دیگری نمودند و در سال 1958 پرورش دهندگان نژادهای گوشتی شروع به وارد کردن بخش مربوط به خود را در کتاب خلوص نژادی -herdbook- نمودند . از آن به بعد گاو گوشتی شورت هورن به عنوان یک نژاد مستقل از شورت هورن شیری مورد توسعه و پرورش قرار گرفت.

 

سطح حفاظت : حداقل نگرانی

کشور مبدأ : انگلستان و اسکاتلند

موارد استفاده : گوشتی

 

beef shorthorn bull

 

در اوایل دهه ی 1970 میلادی ،پرورش دهندگان گاو گوشتی شورت هورن نگرانی هایی را از گاوهایشان داشتند شامل کوچک بودن و فاقد ماهیچه بودن آن ها بود به خصوص وقتی که با نژاد های دیگری از جمله شاروله و لیموزین مقایسه می گردید که همچنین این نژاد ها در انگلستان شروع به معرفی شده بود . در جهت اصلاح این موارد در سال 1976 میلادی ، انجمن گاو گوشتی شورت هورن معرفی رگه های ژنتیکی گاو - مین آنژیو - را در این نژاد تحریم نمود . مین آنژیو یک نژاد پرورش یافته در فرانسه می باشد که حاصل شده از نژاد گاو -دورهام- می باشد که شبیه نژاد شورت هورن می باشد. تصمیم گیری در مورد معرفی مین آنژیو در نژاد شورت هورن در حال حاضر می تواند بحث برانگیز باشد و بیشتر پرورش دهندگان اذعان می کنند که تحریم یک  گام ضروری برای حفظ این نژاد در جهت خالص سازی می باشد .کتاب خلوص نژادی نیز در سال 2001 بخش مربوط گاو مین آنژیو را بست به جزء در مواردی که از طریق درجه بندی ثبتی معرفی می گردید.

 

از آنجا که بیش از 1500 ماده گاو ثبت شده خالص در انگلیس یافت می شود ، گاو شورت هورن گوشتی از نظر موسسه RBST،  یک نژاد در حال خطر محسوب نمی شود .